*Brak obrazka*

Aktualności

Nowi Mistrzowie

*Brak obrazka*
Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 4 stycznia 2012 r. reaktywuje nadawanie tytułu honorowego „Mistrz Rzemiosła Artystycznego”.
Nadany tytuł jest formą wyróżnienia rzemieślników artystów, którzy kontynuują tradycje techniki rękodzielniczej i prezentują najwyższe umiejętności i kwalifikacje zawodowe.  
W bieżącym roku Minister Kultury  i Dziedzictwa Narodowego przyznał dziesięciu osobom tytuły honorowe „Mistrz Rzemiosł Artystycznych”.  Wśród nich to zaszczytne wyróżnienie otrzymało dwóch rzemieślników z Cechu Rzemiosł Artystycznych w Częstochowie.

Artyści po fachu po raz drugi

*Brak obrazka*
Dnia 19 października 2015 roku Cech Rzemiosł Artystycznych wspólnie z Ośrodkiem Promocji Kultury Gaude Mater serdecznie zapraszają na drugie spotkanie z cyklu "Artyści po fachu", którego bohaterem będzie złotnik częstochowski Jacek Gawlak.

Artyści po fachu

*Brak obrazka*
21 września o godz. 18 Ośrodek Promocji Kultury wspólnie z Cechem Rzemiosł Artystycznych zaprasza na pierwsze spotkanie z nowego cyklu „Artyści po fachu” Częstochowskie Rzemiosło Artystyczne. Szef Cechu Janusz Nabiałek zaproponował na pierwszy wieczór opowieść pt. „Sztuka witrażu”, a jako bohatera witrażownika Grzegorza Słomkę. 
Więcej pod linkiem.

Paulette Werger

*Brak obrazka*
Paulette jest uznaną kowalką artystyczną, specjalizującą się w tradycyjnych metodach wyrobniczych, Keum-boo oraz odlewnictwie. Oprócz sprzedaży swoich prac, prowadzi również warsztaty poświęcone wytwarzaniu biżuterii oraz technikom kowalskim.
Wśród bardziej znanych wyrobów Paulette warto wyróżnić zestaw srebrnych sztućców zatytułowany „Family Gathering”, za które otrzymała nagrodę Best in Show na wystawie Living With Craft. Z kolei w 2007 roku jej cynowy czajnik „Tea for Two” został włączony do stałej kolekcji League of New Hampshire Craftsmen, natomiast rzeźba „Eight Degrees Until True” znalazła swoje miejsce w AVA Gallery and Art Center.

Życzenia Świąteczne

*Brak obrazka*
Zdrowych pogodnych Świąt Wielkanocnych
pełnych wiary, nadziei i miłości.

Targi Amberif w Gdańsku

*Brak obrazka*
W dniach 25-28 marca 2015 roku w Gdańsku odbyły się Targi biżuterii i bursztynu Amberif.

W targach wzięli również udział przedstawiciele Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. 
Z dumą możemy stwierdzić, że uczniowie liceum zdobyli na targach nagrody i wyróżnienia.

Konkurs Archiwum Częstochowskiego

*Brak obrazka*
Konkurs plastyczny „Tradycje rzemieślnicze w mojej rodzinie” - Cech Rzemiosł Artystycznych w Częstochowie jest współorganizatorem konkursu.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klas IV - VI) i gimnazjalnych. 

Zadaniem uczestników jest przygotowanie własnoręcznie wykonanego albumu ze zdjęciami, pamiątkami rodzinnymi i opisami dotyczącymi tradycji rzemieślniczych w ich rodzinie. 

Amberif

*Brak obrazka*
W dniach 5-28 marca 2015 roku odbędą się 22 Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich. Udział w tegorocznych targach zgłosiło aż 450 firm jubilerskich z Polski, Belgii, Czech, Litwy, Niemiec, Ukrainy i Włoch, a także kupcy z ponad 50 krajów świata.

Program imprezy tradycyjnie przygotowany będzie przy współpracy naszych wieloletnich partnerów m.in. Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich, Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu, Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników oraz Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych.

W Targach weźmie udział również Częstochowski Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego.

Wspomnienie liturgiczne św. Józefa - Rzemieślnika

*Brak obrazka*
Cech Rzemiosł Artystycznych otrzymał zaproszenie na mszę świętą z okazji święta PATRONA RZEMIOSŁ DRZEWNO - BUDOWLANYCH, ŚW. JÓZEFA.
Nabożeństwo odbędzie się w Archikatedrze pod wezwaniem Świętej Rodziny w Częstochowie, w dniu 19 marca 2015 r., o godz. 11:00.

Program DOBRY WZÓR

*Brak obrazka*
Dobry Wzór to znak, którym Instytut Wzornictwa Przemysłowego co roku nagradza dobrze zaprojektowane produkty dostępne na polskim rynku. Jeśli Państwa firma posiada w swojej ofercie innowacyjny produkt, wyróżniający się ciekawym wzornictwem, rozwiązaniami funkcjonalnymi i walorami rynkowymi, ten konkurs jest właśnie dla Państwa! Skontaktujcie się z nami i dowiedzcie się, co możecie zyskać!
Wyświetlono rezultaty 1-10 z 34.
Sortuj wg:

Członkowie

*Brak obrazka*
*Brak obrazka*
*Brak obrazka*
*Brak obrazka*